Čistota surovin

6 pilířů kvality ICL

Spolehlivé a účinné:
takové by mělo být každé hnojivo

…a co mají tyto vlastnosti společného s čistotou surovin?

Zemědělství je velmi komplexní odvětví plné mnoha proměnných, a proto by vám výrobce hnojiv měl vždy nabízet především spolehlivé produkty. Abyste uspěli, je třeba mít tu správnou kombinaci schopností, zkušeností a technologie a zároveň myslet globálně. Jen tak lze zaručit:

  • spolehlivý výkon
  • kvalitnější rostliny
  • vyšší výnosy

Kvalita vašeho dodavatele se odráží i na kvalitě vaší produkce

Mezi různými aspekty kvality, které mohou mít zásadní vliv na konečný výsledek se v této části zaměříme na čistotu surovin.

V posledních let jsou dodavatelé ovoce a zeleniny velmi citliví na obsah nežádoucích látek v plodech. Trh se adaptuje na větší citlivost veřejnosti, a proto je pro pěstitele důležité snížit v plodech co možná nejvíce zbytkový obsah látek jako jsou chloristany, těžké kovy a další podobné sloučeniny. I legislativa se bude ubírat tímto směrem.

Je třeba, abyste vybírali zodpovědně a vyhodnocovali prostředky, které do pěstebního cyklu vkládáte. Při marketingu konečného produktu bude mít čistota vstupních surovin čím dál tím větší význam, neboť přímo ovlivňuje zdravost výpěstků.

Nižší obsah nežádoucích látek zajistí zdravější potraviny a lepší životní prostředí

V dnešní době je zdraví čím dál tím důležitější. Hnojení půdy patří k běžné praxi a nezáleží na tom, o jaký produkt se jedná. ICL Specialty Fertilizers dokáže splňovat nároky dnešních moderních ekonomik dodávkou vysoce kvalitních a spolehlivých výrobků. Počínaje těžbou surovin z našich vlastních nalezišť fosfátů a potaše, až po konečný produkt, provádíme ve všech fázích neustálou kontrolu kvality. Suroviny, které sami nevyrábíme, pocházejí od pečlivě vybraných výrobců, jejichž výrobní proces pravidelně kontrolujeme. Všechny suroviny, které používáme, splňují směrnici REACH.

U vysoce kvalitních plodin je nezbytné, aby se vyloučila přítomnost škodlivin (jako jsou např. těžké kovy). Rovněž je důležité zdůraznit, že pravidelná závlaha a použití základních hnojiv nedokáže vždy zajistit kompletní výživu. Důvodem je to, že závlahová voda není vždy stejná. Podíl rozpuštěných živin se liší a každá plodina má na výživu odlišné nároky, které se v průběhu kultivace mění. Proto se doporučuje používat vedle základního hnojení i vodorozpustná nebo listová hnojiva.

ICL Specialty Fertilizers nabízí řady produktů, které vynikají vysokou čistotou a různým složením, které lze flexibilně kombinovat.

ICL Specialty Fertilizers nabízí řadu produktů různého složení s výjimečnou čistotou, které lze flexibilně kombinovat

  • Flexibilita: dodávku živin lze přizpůsobit měnícím se potřebám rostlin, půdním podmínkám i počasí. Nabízíme hnojiva různého složení, pro různé typy aplikace. V našem portfoliu naleznete to pravé řešení pro vaši pěstební situaci.
  • Čistota: obsah nečistot v jednotlivých produktech je téměř nedetektovatelný díky vysoké čistotě vstupních surovin a jejich profesionálnímu zpracování
  • Exkluzivita: jsme schopni vyrobit produkty na míru, přesně dle požadavků našich zákazníků

Chcete vědět více o přesném zemědělství?

Využijte některou z následujících možností:

, featured image

1. Odborní poradci v terénu

Naši odborní poradci vás rádi navštíví a navrhnou vám program výživy přímo pro vaše pěstební podmínky.

Přečtěte si více

, featured image

2. Podrobné technické informace

Stáhněte si naše nejnovější brožury! Dozvíte se více o našich produktech i technologiích, které naše společnost používá..

Katalogy

, featured image

3. Kvalita především

Právě čtete první část našeho seriálu o kvalitě. Sledujte naše newslettery a dozvíte se více i o dalších tématech.

, featured image

4. Online poradenství

Zkontaktujete naše specialisty, kteří jsou připraveni vám poradit online ZDARMA!

Objevte kvalitu ICL

, post image

Portfolio produktů

Potřeba různých živin závisí do velké míry nejen na konkrétních odrůdách, ale také na aktuálním počasí, pěstebních postupech a kvalitě závlahové vody. Proto je při výběru základního hnojiva důležité zvolit flexibilní produkt, který nejlépe vyhovuje vašim individuálním potřebám.

, post image

Poradenství

Odborní poradci ICL věnují zvláštní pozornost našim zákazníkům, jsou v kontaktu s našimi uživateli po celém světě a jsou připraveni jim poskytnout odborné poradenství.

, post image

Výzkum a vývoj

Technologie vyvinuté společností ICL umožňují optimalizaci a efektivitu dodávky živin. Stačí méně hnojiva, ale díky přesné výživě dokážeme dosáhnout vyšší kvality a výnosu. To také snižuje dopad na životní prostředí.

, post image

Ověřené výsledky

Spolupráce zemědělce a specialistů ICL umožňují vyhodnotit aktuální pěstební potřeby rostlin a aplikovat ta nejúčinnější řešení. Díky této strategii jsou každé pěstební fázi  pokryty všechny požadavky na výživu tak, aby vyrostly zdravé a silné rostliny.

, post image

Záruka kvality

Jako zemědělec máte velice náročnou práci plnou nejistoty, proto vám musí výrobce hnojiva poskytnout "kvalitu se zárukou"